Keksík

19. ledna 2018 v 16:56 | - |  Myšky♥
Keksíka jsem si pořídila někdy v září, už ani nevím přesně, byl to tehdy docela shon. Ve zverimexu to byla docela sranda, i když jsem neustále musela kontrolovat hodinky, aby mi neujel autobus. Ony ty myšky jsou občas trochu divoké...

Keksík je třetí myškou, kterou jsem si pořídila. K její koupě jsem se rozhodla po té, co si Smráďa - má bílá roční laboratorní myška, moc nesedla s druhou myší, kterou jsem jí koupila, aby měla kámošku.
Jelikož si moc nesedly, nechtěla jsem je trýznit, aby spolu trávily čas a dopřála jsem jim každé vlastní boxík. Jenže jsem nechtěla, aby druhá myška - Sušenka, byla sama. Takže jsem se hned, jakmile byl čas, rozhodla zajít do zverimexu a pořídit jí kámošku.

Samozřejmě bych nejraději myšku z domácího chovu. Vím, že se taková dá sehnat, ale bohužel ne v mé lokalitě, takže jsem byla odkázaná na zverimex, kde člověk pořádně neví, co kupuje a v jakém stavu, ale holt, co se dá dělat. Naštěstí jsem tentokrát měla štěstí, ani jedna z myšek nebyla ani nemocná, ani těhotná, takže žádné nečekané překvapení se nekonalo.

Ve zverimexu byla švanda. Myšky byly mega divoké, když paní prodavačka šáhla dovnitř, aby nějakou vytáhla. Řekla jsem jí, že je jedno, jak bude vypadat, ale že to musí být holka! A ona na mě čučela s tím, že si není zrovna dvakrát jistá, jestli pozná pohlaví. Nakonec to dopadlo asi tak, že jsme tam půl hodiny seděly na zemi u klece, kde ty myši měli, a paní prodavačka se snažila vždy nějakou chytit, zvednout ocásek a já rozpoznávala, zda je to kluk, nebo holka.

Někdy jsem si nebyla úplně jistá, tak jsem řekla, že kluk. :D Přece si domů nedonesu něco, u čeho si nejsem jistá! Autobus mi ujel, ale naštěstí jel za cca 45 minut další. Nakonec vytáhla budoucího Keksíka. Jasně šlo vidět, že se jedná o holku, takže ji šoupla do krabičky, myška málem stihla ještě vyskočit! Rychle jsme krabičku zavřely a hotovo!


Jméno jsem měla vymyšlené dopředu. Sešla jsem se před tím nákupem s kamarádkami a nadšeně jsem jim říkala o tom, že mám novou myšku, ale že si bohužel nesedly s mou starou myškou, tak že si budu kupovat ještě jednu. Kamarádky se mě ptaly, jak se myška jmenuje - Sušenka. Kamarádka se zasmála, že supr jméno a zda se ta druhá bude jmenovat nějak podobně, třeba Keksík? Teď jsem se zasmála já a potvrdila, to jméno se mi fakt zalíbilo!


Na Keksíkovi je jedna velice specifická věc, oproti Sušence, která se vyznačuje především svou plachostí a tím, že si ráda sem tam kousne do něčeho měkkého, co až podezřele hodně připomíná lidskou ruku, Keksík je nenažránek. Většinou ji vidím furt jen něco jíst! A přitom je taková maličká, je trochu jako já, taky ráda jím ale moc to na mě teda vidět nejde. Keksík je navíc děsně zvědavá. Chvíli sice zkoumá, zda je bezpečné se přiblížit k novému objektu, ale pak kolem vás zvesela poskakuje, očichává a nebála se dokonce hned v prvních dnech mi vyšplhat po ruce ven z boxu. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Our Life Our Life | Web | 19. ledna 2018 v 17:01 | Reagovat

sladký

2 mydarkpath mydarkpath | Web | 21. ledna 2018 v 13:28 | Reagovat

rozkošný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama