Agentura aneb sliby chyby

10. září 2017 v 21:14 | - |  Erasmus
Když jsem se hlásila na Erasmus, řekla nám paní učitelka na angličtinu, že se domluví se slovenskou agenturou, která nám najde firmy, sežene ubytování a prostě, bude nám nápomocná se vším, co budeme potřebovat. Hahahahhahahhaaha...

Upřímně, měla jsem z nich blbý pocit hned na začátku. Štvalo mě, že za chvíli odjíždíme a jediné, co víme je, že budeme bydlet někde v městě Martin. Nic víc jsme nevěděli. Pár dní před odjezdem jsme se teda dozvěděli, kde kdo bude pracovat a že nás nastěhují do nějakého intru...
Pak se u mě docela vylepšili, když nám před odjezdem zaslali ještě mail, kudy máme jet, kde se setkáme a na co si po cestě dát pozor. V tomhle směru byli supr. Navedli nás na místo, kde nás čekali - k intru. Oba, paní i mladý pán, byli na první pohled sympaťáci, velice přívětiví a usměvaví.
Škoda, že se to postupem času tak nějak vybarvilo. Už v prvotním mailu nám slíbili, že spolu strávíme nějaký ten čas, a jelikož dostali za svou práci dost slušně zaplaceno, tak že s námi podniknou i nějakou volnočasovou aktivitu, třeba motokáry nebo nějakou túru. Přece jen, zrovna v této části Slovenska je dost míst, kam se dá jít na hezký výlet. Samozřejmě se nic moc nekonalo.
Sice jsme s nimi strávili nějaký ten čas - pozvali nás na guláš, když měli nějaký sraz s jinou školou (upřímně, moc jsme se tam necítili, teda aspoň já), pak ke konci nás vzali na zmrzku a naslibovali nám rozlučku a podobně. Nic z toho se však také nekonalo... Co mě však zarazilo bylo, že nám podali informace klamavé či mlživé. A když jsme se jich zeptali, sami moc nevěděli. Jak je to s tou slevou na vlak pro studenty? Co všechno musíme mít? A kde si mám vyřídit kartičku na MHD a co potřebuju? Prd.
Nakonec jsme si radši ani nic nezařizovali, nemělo to cenu.
Poslední týden jsem navíc v Martine strávila skoro sama, pravda, nakonec mi přijeli rodiče, ale i tak. Ta milá paní mi slíbila, že zajdem aspoň pokecat na kafe, ale nakonec se jen stavila do bytu pro nějaké věci a předat mi pár papírů a to bylo všecko.
Vyvodila jsem si z toho, že i když se tvářili nesmírně přátelsky, šlo čistě o pracovní poměr. Nechtěli se s námi nijak kamarádit a asi nejradši budou, když nás už neuvidí.

Nevím, jak bych tuto agenturu hodnotila. Svou práci si splnili - našli nám firmy a nakonec i dobré ubytování, avšak docela mě zklamali, že slibovat uměli, ale konat již ne. Brala jsem je jako fajn lidi, které bych třeba někdy zas ráda potkala, no nevím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama