Zajímavé časy

30. srpna 2017 v 13:06 | - |  Co právě čtu

Pratchett je srdeční záležitost, což znamená, že většinou v rubrice budu psát jen o jeho knihách. Sem tam přelouskám i knihy od jiných autorů, ale momentálně jsem ráda, když si jednou za čas najdu chvíli na čtení a to se vždy vrhnu na Pratchetta!


Zrovna nedávno jsem dočetla Pastýřskou korunu, poslední mistrovu knihu. Je úžasná, smutná a úžasná! Tonička, hlavní hrdinka knihy, je taktéž má srdeční záležitost, jelikož kniha Mort byla první, kterou jsem ze série Úžasná Zeměplocha přečetla. Právě v této knize je hlavní hrdinkou Tonička a jen díky ní jsem si celou sérii tak zamilovala. ♥


No, ale teď zpátky ke knize, kterou právě čtu. Jmenuje se Zajímavé časy. Hlavním hrdinou je zde mág (mák?) Mrakoplaš. Sice ho moc nemusím, ale i tak mě zatím kniha baví. A přestože jsem teprve na cca 50 stránce, věřím, že mě bavit jen tak nepřestane. Vtípky na vás autor chrlí na každé straně, ale nechybí ani poutavost a napětí. Člověka to prostě nutí číst dál. Už teď se těším, až si odpoledne uvařím čaj, sednu si ven a vrátím se zpět do příběhu, který se odehrává na obrovské ploše ležící na hřbetech čtyř slonů, kteří stojí na zádech velké želvy A'Tuin.


Anotace
Zuřivé boje! Smrť! Válka! (A Válkovy synové Hrůza, Zmatek a dcera Řinčila.) Nejstarší a nejtajemnější říše Zeměplochy se ocitla v chaosu způsobeném revolučním pojednáním na téma: "Co jsem letos dělal o prázdninách." Spojují se i ti nejchudší, protože nemají co ztratit - jen své vodní buvoly. Náčelníci bojují o moc. Válka (s Řinčilou) prochází ulicemi prastarých měst. A co stojí v cestě strašlivé zkáze, která by zničila všechny bez rozdílu? Mágská rada potřebuje někoho, kdo by se vypravil jako posel na Vyvažovací kontinent, který se zmítá v boji čtyř rodin o moc. Mágská rada se nakonec rozhodne, že za pomoci magického obřadu najde a povolá zpět ztraceného Mrakoplaše, protože jak říká arcikancléř Vzoromil Výsměšek: "Jestliže přežil všechno to, co tvrdíte, že přežil, přežije i to, co tvrdíte, že nepřežije." A Mrakoplašovi v patách se táhnou nepříjemnosti. Na tisíci malých nožičkách. Sedmnáctý díl Zeměplochy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama