Smráďa

30. srpna 2017 v 14:21 | - |  Myšky♥

Už to bude rok, co jsem si pořídila nového mazlíčka - bílou laboratorní myšku. Pojmenovala jsem ji Smráďa , protože docela smrdí, hlavně, když tě počůrá.


Smráďu jsem si pořídila na začátku září, pak měla spousta lidí narozeniny nebo svátek, pak byly Vánoce a prostě to takhle utíkalo, že se člověk ani pořádně nevzpamatuje a rok je pryč.

Slíbila jsem jí však, že jakmile se vrátím ze Slovenska, kde jsem odjela na školní praxi na dva měsíce, tak jí koupím větší boxík a kamarádku. Minulý týden byla konečně možnost splnit můj slib. Ale o tom pak.

Co se týče této myšky, měla jsem při nákupu docela smůlu. Nejenže jsem si domů donesla dospělou myš a ne maličkou a prťavoučkou, jak jsem měla v plánu, ale navíc byla i těhotná. Což jsem zjistila až pozdějc, když se mi zdálo, že je nějaká moc tlustá.

Měla jsem z ní zprvu strach. Bála jsem se, že mě kousne nebo tak. Byla jsem bláhová! U myšek je kouzelné to, že tě jen tak nekousnou, to bys jí musel nějak ubližovat.
Myšky jsou hrozně zvědavé a Smráďa není v ničem rozdílná. Je milá a přítulná, a když k ní strčíš ruku, tak sice chvíli váhá, ale nedá jí to a vrhne se na ni. Tím myslím, že k ní opatrně přijde a očmuchá ji. Na můj pach je už samozřejmě zvyklá, takže si ode mě vezme jídlo, nebo mi na ruku sama vleze a nechá se mazlit. Zvykla si tak celkově na lidi, si myslím, jelikož jídlo si vezme snad už od všech. Ze začátku to tak samozřejmě nebylo a chtělo to chvíli čas, než si zvykla a přestala se trochu bát.

Ve zverimexu mi ani nedali na výběr. Řekla jsem, že bych chtěla bílou myšku, paní mě ani pořádně nenechala říct něco víc a zašla někam dozadu. Tak jsem chvíli počkala a ona pak přišla s plastovou krabičkou a v ní byla myš. Zeptala se, zda může být a já celá nadšená přikývla. Byla to moje první myška, ani jsem nevěděla, jak má být veliká nebo tak. Takže jsem nepoznala, že je už dospělá a ani, že je těhotná, ale to asi nevěděla ani samotná prodavačka.


Doma jsem měla už nachystaný box, dala jsem jí tam a pozorovala. Později jsem začala s ochočováním a teď jsme nerozlučné kamarádky.


Myška je strašně nenáročné zvířátko. Stačí jí jednou denně dát krmení a vodu a minimálně jednou do týdne vyměnit podestýlku. Ale když už si myšku pořídíš, je vhodné, se jí denně mimo základní péči věnovat ještě dál. Každý den si myšku aspoň na minutku vytáhnu a pomazlím se s ní. Dávám jí do kolečka si zaběhat (nemá ho v boxu, jelikož dělá randál a má tam pak navíc málo místa). Občas si pustím film či seriál a ona kouká se mnou. Jediná nevýhoda je, že nikdy nevíte, jestli zrovna nekaká nebo, a co hůř, nečůrá. Myší moč je fakt strašně zapáchající!

Smráďa miluje piškotky, jako snad každá myška. Nedávno jsem zjistila, že si ráda pochutná i na krémáčku, takže když snídám pribináčka nebo něco podobného, podělím se s ní. Usmívající se Často jí dávám ovoce, ať už kousek jablíčka, nektarinky či hrozno. A dneska okusila i zelí!

Myška, zvláště Smráďa, je úžasné stvoření, kterého není třeba se bát nebo tak něco, jelikož milješího mazlíčka těžko pohledat!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama