Rozbrečela jsem jednu milou dámu aneb byl to krušný den

16. srpna 2017 v 21:36 | - |  Tak různě
Dnes jsem měla krušný den! A rozbrečela jsem jednu milou dámu!

Byla jsem v práci, kde mě čekala hromada faktur. Ne, že by to bylo náročné je vypracovat, spíše únavné. Furt dokola počítat to samé, přepisovat to samé, kopírovat to samé, odškrtávat to samé, booože.
Na oběd byl smažák, to bylo fajn, jenže ten smažák byl s bramborovou kaší! Kdo to kdy viděl?! Tak jsem spapkala asi polovinu a nechala to tak. Ti Slováci jsou někdy švihlí, fakt.


Když jsem dodělala faktury a měla oddechovou chvíli s kávičkou, koumala jsem své webovky, na kterých se učím podle tutoriálu. Dnes byl v lekci tzv. lightbox. S ním bojuji a ještě jsem nedobojovala, bohužel. Nevím, kde tam mám sakra chybu, ale prostě mi to tam dělá nešvary a nefunguje to tak, jak by to mělo.


Vidíš ten bílý čtvereček, ve kterém to vypadá, že se něco načítá? To je onen lightbox, i když nemám ani páru, proč je zrovna v patičce. Ale když se klikne na obrázek, tak to docela funguje! Akorát křížek pro vypnutí je dole místo nahoře. A jak je dole, tak na něj můžeš klikat jak chceš, ale stejně nefunguje.

No, a tímhle způsobem se učím HTML a stylování v CSS. Začala jsem asi... Včera? Možná předevčírem. Sice jsme to probírali trochu i na střední, ale jen tak lehce a moc jsem to tehdy nepobrala.

Na svačinku jsem si dala zmrzku. Jsou tu teď stavení rodiče i s bráchou, takže během odpolední sváči mi vyprávěli, jak bylo v nějakém skanzenu, tady opodál.
Brácha na mě stále tlačí, ať už kouknu na Hru o trůny. Prý chce se mnou probrat události, které se tam odehrály. Ne, že by mě GoT nebavilo, to naopak, ale ty díly jsou prostě moc dlouhé. Jsem zvyklá na seriály o cca dvaceti minutách a dost. Asi se na to kouknu zítra, teď večer se mi už nechce.
Od té doby, co vstávám v 5:50, jsem úplně rozmlácená. Vím, že je spousta lidí, co vstává ještě dřív, ale já jsem prostě spáč a vstávat takhle brzy dlouhodobě mě ubíjí. Už se těším domů, z prázdnin budu mít sice jen dva týdny, ale ty celé prospím!

Jinak jsme si dnes zašli na pizzu. Jmenuje se tu Maxim a je to nejlepší pizza, jakou jsem kdy jedla. Je obrovská, za 6 € a výborná. Výběr mají zajímavý, ale já si vždy dávám číslo 19. Je tam základ, jako omáčka, koření a sýr + 4 vlastní ingredience. Dnes jsme s bráchou vybrali žampióny, šunku, kukuřici a papriku. Myslím, že jsme nemohli vybrat lépe!

Už mě tu čekají jen dva dny, v pátek odjíždím. Uteklo to strašně rychle.
Každé ráno jsem tu jezdívala s jednou paní, která dělá na personálním. Je moc milá, je jí kolem šedesáti, i když na to moc nevypadá. Žije sama se psem v rodinném domě, má velkou zahradu a tak. Často jí prej navštěvuje bratr s rodinou. Vždy si celou cestu, cca 15 minut MHD, povídáme. Já teda po ránu moc náladu na mluvení nemám, takže hovoří spíše ona a já jen přikyvuju nebo sem tam něco doplním či se zeptám.
Zrovna včera mi říkala, že si na pátek a čtvrtek bere dovolenou, že toho má už plné zuby a potřebuje si podělat něco doma a tak. Proto jsem dnes ráno vzala jednu z jedenácti čokolád, které tu mám přichystané a které jsou s tématickým obrázkem tam od nás z Valašska, a předala jsem jí ji, jakože na rozloučenou. Ona na mě kouká a zděšeně povídá, že pro mě ale nic nemá! A já, že přece nic nechci, že to má ode mě na památku. A ona, že jsem tak zlatá!
No, tak jsme šly po chodbě a ona furt v ruce ždímala tu čokoládku a u jejích dveří, když jsem jí zrovna říkala, ať se má hezky a tak, tak se rozbrečela a utekla na záchod. Já tam stála jako přikovaná a nevěděla, zda mám jít za ní, nebo ne... Po minutě přemýšlení jsem se sebrala a šla do kanclu. Ale celý den mi to tak nějak nedá a furt přemýšlím, zda jsem za ní neměla jít... :|

Mg, jsem začala tohle psát z jistého důvodu a pak jsem to tu vůbec ani nezmínila!
Dnes jsem začala pracovat tak nějak na tomhle blogu. Nejvíc mě štve vzhled. Vybrala jsem si nějakou šablonu, jako nevypadala špatně, ale nechci mít šablonovitý vzhled! Tak jsem si to začala upravovat a vypadá to tak, jak to vypadá... Líbí se mi levý kraj rámečku, akorát se nemůžu trefit do odstínu, který by se mi tam líbil. No, musím si s tím ještě pohrát, myslím, že to budu stále tak nějak měnit za pochodu. Až se trochu naučím nějakou tu grafiku (máme na to mít nějaký předmět ve škole, já na tohle byla vždy tupá, tak snad mě něco naučí!), tak snad bude můj deníček blogísek vypadak více k světu. Nu, a to je vše, co jsem chtěla původně napsat. Heh.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama